życzenia z okazji nowego roku szkolnego

„Nasza ludzka wspaniałość nie leży tak bardzo w możliwości zmieniania świata,

jak bardzo w byciu zdolnym do zmieniania samych siebie”

Mahatma Gandhi

Drodzy Uczniowie,

Szanowni Państwo,

Nauczyciele, Dyrektorzy i Pracownicy Szkół,

Kieruję dziś do Was słowa serdecznych życzeń z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego. Niech ten czas będzie dla wszystkich czasem obfitującym w nowe wyzwania, które razem owocnie będziecie podejmować.

Specjalne słowa kieruję do tarczyńskich licealistów. Gratuluję Wam wyboru szkoły. Jestem przekonana, że przygotuje Was ona do odpowiedzialnego wejścia w dorosłość i podejmowania właściwych wyborów - zarówno życiowych, jak i zawodowych. Wierzę, że jesteście pokoleniem, które odważnie wkroczy na rynek pracy i osiągnie sukces.

Drodzy Uczniowie Szkół Podstawowych,

Bądźcie radośni i pełni życia. Pokazujcie wszystkim, jak można wspaniale dorastać, uczyć się i bawić. Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was fascynującą przygodą. Nie przestawajcie pytać, bądźcie dociekliwi i nie ustawajcie w dążeniu do celu.

Drodzy Nauczyciele,

Przed Wami rok wytężonej pracy. To na Waszych barkach spoczywa odpowiedzialność za młodych ludzi, których macie pod swoją opieką. Niech to będzie rok pełen sukcesów i zadowolenia, godny wysiłków, jakie każdego dnia podejmujecie.

Rodzicom życzę wiele dumy i radości z osiągnięć swoich dzieci. To Wy, jako pierwsi, wytyczaliście im kierunki wychowania i edukacji – wspierajcie je dalej.

Wszystkim zaś życzę roku pełnego dobrych doświadczeń, wspaniałych sukcesów , satysfakcji z pracy i zadowolenia z każdego dnia.

Barbara Galicz

Burmistrz Tarczyna