Archiwum 2011/2012 I półrocze

                                     BAL I DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA                                  

Karnawał czas tańca i zabawy

      Dnia 9 lutego 2012 roku w czwartek odbyły się u nas w szkole dwie zabawy przy muzyce, poprowadzone przez niezastąpionego  DJ'a Kacpra z panem Andrzejem.  W jednej w godzinach przedpołudniowych uczestniczyły dzieci z klas "0" - IV szkoły podstawowej, a na drugiej po zajęciach lekcyjnych od godziny 15:30 do 19 bawili się uczniowie klas starszych szkoły podstawowej
i gimnazjum.

     Podczas balu dla klas młodszych pan Andrzej prowadził konkursy, a DJ Kacper proponował ciekawe układy taneczne.

      Sensacją okazała się "Krówka Milka", w którą wcieliła się jedna z naszych mam p. Małgorzata Brzezińska. Strój maskotki balu został  darmowo wypożyczony od firmy "Jedność" z Grójca  za co serdecznie dziekujemy pani kierownik działu sprzedaży i marketingu Małgorzacie Kaczkowskiej.

Uśmiechy na twarzach dzieci zdecydowanie pokazały, że bal był udany.

    Klasy starsze czyli uczniowie z klas V-VI szkoły podstawowej i I - III gimnazjum bawili się równie dobrze. Największą popularnością cieszyły się tańce zaproponowane przez DJ Kacpra, jak również dedykacje związane z nadchodzacymi "Walentynkami".

    Podczas obu imprez rodzice zatroszczyli się o poczęstunek dla swoich pociech.

    Bardzo dziękujemy panu Andrzejowi i Kacprowi za wspaniałą obsługę muzyczną. Jesteśmy również szczególnie wdzięczni p. Ewie Roszczyk i p. Bartoszowi Kojder za pomoc w organizacji imprezy.

 

                                                          JASEŁKA 2011                                                  

"JASEŁKA 2011".

      Dnia 22 grudnia 2011 roku odbyły się w naszej szkole uroczyste jasełka. Na spektakl przybyli liczni dostojni goście, rodzice naszych uczniów, absolwenci oraz uczniowie i nauczyciele.

     Tym razem tematem przewodnim przedstawienia było komercyjne podejście do życia ludzi w dzisiejszych czasach. Po wstępie, który odbył się w scenerii supermarketu, cofnęliśmy się w czasie i dowiedzieliśmy się, że w czasach narodzin Jezusa również ludność goniła za zyskiem i  posiadaniem jak największych dóbr materialnych. Nie tylko sam Herod i Herodowa byli zachłanni, ale większa część społeczeństwa myślała wyłącznie o sobie. Na szczęście w obu światach i tym dawnym i dzisiejszym, zawsze znajdzie się prawdziwa miłość.

I właśnie ta maleńka miłość narodziła się w Betlejem, w ubogiej stajence i łączy wszystkich ludzi do dziś.

Uczniowie pokazali nam prawdziwy kunszt aktorski, śpiewali również piękne kolędy i pastorałki.

    W inscenizacji brali udział uczniowie przede wszystkim z klasy V SP  oraz klas I,II i III gimnazjum, chór szkolny. Oczywiście wiele pracy włożyła w przygotowania ekipa techniczna, której nie było widać, ale bez niej jasełka nie odbyłyby się. Aby uroczystość została zrealizowana  w takiej formie potrzebna była przede wszystkim ciężka, ale jakże owocna praca nauczycieli naszej szkoły.

                      FINAŁ "DNIA MISIA" DLA KLAS "0" - III SZKOŁY PODSTAWOWEJ                  

"Pluszowy Miś - przyjaciel dziecinnych lat"..

      Wszystkie dzieci kochają misie. W naszej szkole dnia 25 listopada 2011 roku odbył się finał ogłoszonego miesiąc wcześniej konkursu "Dnia Pluszowego Misia". Dzieci z klas I - III szkoły podstawowej, oraz uczniowie oddziałów przedszkolnych przygotowali dla nas interesujące prace plastyczne, rzeźby oraz wierszyki. We wszystkich katergoriach wiekowych uczestnicy zostali ocenieni i otrzymali nagrody oraz dyplomy. Dzieci z oddziału przedszkolnego 6-latków wyrecytowały wyuczone wierszyki, a w czasie wręczania dyplomów mogliśmy obejrzeć nagrodzone prace. Wszyscy uczniowie bili brawa nagrodzonym kolegom i koleżankom. Imprezie towarzyszył wesoły nastrój, o czym świadczyły uśmiechy na buziach dzieci.

    SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM P. BOGUMIŁEM RZUCIDŁO - AMERYKA POŁUDNIOWA 

"Ile krajów tyle obyczajów".

    Takie hasło można by wykorzystać opisując bardzo interesujące spotkanie z podróżnikiem panem Bogumiłem Rzucidło, które odbyło się 23 listopada 2011 roku na holu głównym naszej szkoły.


    Tematem przewodnim prelekcji były obyczaje i charakterystyczne przedmioty związane z krajami i ludami Ameryki Południowej, ale nie zabrakło też pokazu przedmiotów dotyczących Indii, czy krajów afrykańskich. Uczniowie gimnazjum słuchali z wielką uwagą, a pod koniec nawet zdecydowali się poprzymierzać kolorowe stroje i obejrzeć interesujące przedmioty pochodzące z różnych zakątków Świata.

11 LISTOPADA 2011 - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

"To co przeżyło jedno pokolenie,
drugie przerabia w sercu
i w pamięci".

    Pod takim hasłem dnia 10 listopada 2011 roku obchodzono w naszej szkole 93 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystej akademii uczniowie z klasy VI szkoły podstawowej i II gimnazjum, wraz z chórem przybliżyli wszystkim okoliczności, w jakich doszło do odzyskania utraconej wolności.


    Podniosły nastrój i galowe stroje uczniów pokazały, że pamięć dla naszych przodków jest wciąż żywa, a tradycja zobowiązuje.


    Szczególne wrażenie zrobiły na społeczności szkolnej biało czerwone kotyliony, upięte na ubraniach uczniów klas I -III szkoły podstawowej. To jeszcze jeden znak, że już najmłodsze pokolenia czczą historię naszej NIEPODLEGŁEJ POLSKI.

ŚLUBOWANIE KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

    W piątek 21 października 2011 roku poszerzył się krąg uczniów szkoły podstawowej. Tego dnia 25 pierwszoklasistów złożyło uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Dzieci pod opieką wychowawcy pani Beaty Łoszewskiej przygotowały jesienną bajkę.

    Poprzez wiersze i piosenki chciały pokazać zgromadzonej widowni „świat pierwszoklasisty”. Radą służyła im Dobra Wróżka oraz jej pomocnicy. Na koniec uczniowie przedstawili krótką scenkę teatralną, w której zaprezentowali swoje aktorskie talenty. Nie zabrakło pięknych kostiumów, śpiewów i humoru. Mimo małej tremy dzieci znakomicie wywiązały się ze swego zadania i zebrały zasłużone brawa. Potem potężnym piórem zostały pasowane na ucznia i z powagą złożyły swoje pierwsze ślubowanie. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały książki ufundowane przez rodziców. Okazało się, że również uczniowie klas drugich i trzecich przygotowali dla swoich młodszych kolegów niespodziankę. Ich przedstawiciele rozdali pierwszoklasistom powitalne prezenty. Na koniec odbyła się krótka sesja zdjęciowa, po której zarówno dzieci jak i rodzice udali się na słodki poczęstunek.

    Obie uroczystości zaszczycili zaproszeni goście, przedstawiciele Rady Rodziców i Rady Szkoły oraz samorządu miejskiego Tarczyna: panie wiceburmistrz Grażyna Wiśniewska – Sas i sekretarz Teresa Sitarek oraz państwo Monika Ostrowska, Ewa Roszczyk i Bartosz Kojder.

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE KLASY I GIMNAZJUM I DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

    Jak co roku jesienią w życie szkolne wkraczają nowe roczniki uczniów, które muszą się zmierzyć z wymogami, jakie stawia im edukacja na kolejnych etapach kształcenia. I choć dokoła złota polska jesień, czas pochylić się nad książkami i kopanie w piłkę zamienić na przekopywanie podręczników i Internetu w poszukiwaniu informacji niezbędnych do nauki. Jesienny krajobraz, spadające kasztany i żołędzie to także znaki Dnia Edukacji Narodowej obchodzonego w polskiej tradycji 14 października jako wspomnienie powołania do życia w 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej, reformującej osiemnastowieczną oświatę.

   20 października 2011 roku to dla I klasy Gimnazjum im. W. Górskiego w Pamiątce moment szczególny, dzień ślubowania, który czyni z nich pełnoprawnych gimnazjalistów.

    W programie Już wrzesień, już jesień, już szkoły czas na tle jesiennej, wielobarwnej dekoracji mówili i śpiewali o nauce i problemach życia szkolnego. Z kolei gospodarze uroczystości- klasa II- przypominali bezlitośnie, co ich czeka przez trzy lata, sugerując, że łatwo nie będzie:


I tak to jest już od antyku moi drodzy,
Wiedza nie przyjdzie sama, wcale nie.
Żeby ją zdobyć, wciąż harówka taka sama
Od starożytnych po dzisiejszy dzień.

    Symboliczne otrzęsiny oraz duży plaster cytryny, który każdy otrzymywał i zjadał pod czujnym wzrokiem starszych kolegów, miały im dać przedsmak tych trudności. Ale znalazły się też słowa zachęty, przyjacielskie rady i dobre życzenia. Dla górali, jak się nazywa wychowanków szkół Górskiego, ważnym momentem jest jednak zawsze przywdzianie tradycyjnych czapek kepi i złożenie uroczystego przyrzeczenia na sztandar szkoły. W tym roku w klasie I gimnazjum, powierzonej opiece Hanny Wołkiewicz, zaczęło naukę 25 osób, głównie absolwentów PSP im. W. Górskiego, ale również nowych uczniów z innych szkół. Przy ślubowaniu towarzyszyło im wielu rodziców.
   Jak to przy święcie szkoły bywa, na koniec popłynęły życzenia dla tych, którzy prowadzą uczniów po krętych ścieżkach wiedzy i wszystkich pracowników szkoły.

UROCZYSTE ODSŁONIĘCIE POMNIKA POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH
W PRZYPKACH

    

W niedzielę 2 października 2011 roku Towarzystwo Przyjaciół Tarczyna oraz władze Samorządowe Gminy Tarczyn  reprezentowane przez panią Burmistrz Barbarę Galicz dokonały uroczystego odsłonięcia  pomnika upamiętniającego bohaterów poległych podczas powstania styczniowego w potyczce z Wojskiem Carskim pod Przypkami 29 września 1863 roku.
   Po uroczystej Mszy Świętej, w której uczestniczył między innymi poczet sztandarowy naszej szkoły, odbyło się odsłonięcie i poświęcenie POMNIKA POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH.

   Następnie zaproszeni goście oraz  inni uczestnicy uroczystości udali się na cmentarz w Tarczynie w celu złożenia hołdu poległym w 1863 roku pod zbiorową mogiłą powstańców styczniowych.

 ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

     Dnia 23 września 2011 odbyły się demokratyczne wybory do samorządu szkolnego. Zgłosiło się pięcioro kandydatów:

1. Adrianna Kot z klasy II gimnazjum,

2. Przemysław Józwik z klasy I gimnazjum

3. Michał Mazur z klasy VI szkoły podstawowej

4.Pola Howorus z klasy IV szkoły podstawowej

5. Joanna Nowakowska z klasy IV szkoły podstawowej.

Już na tydzień przed wyborami trwała kampania wyborcza. Kandydaci przygotowali plakaty, chorągiewki, "cukierki i naklejki wyborcze". W przeddzień wyborów odbył się apel na głównym holu szkoły, na którym kandydaci przedstawili swoje pomysły. W dniu wyborów klasy (od IV SP do III G) wraz z nauczycielami udały się kolejno na główny hol szkolny gdzie stała urna wyborcza i uczniowie mogli oddać głosy. Wyniki wyborów zostały niezwłocznie podliczone i podane do wiadomości publicznej. Przewodniczącą samorządu została ADRIANNA KOT z klasy II Gimnazjum (na drugim zdjęciu). Zastępcą przewodniczącej samorządu został MICHAŁ MAZUR z klasy VI Szkoły Podstawowej. Sekretarzem samorządu został PRZEMYSŁAW JÓZWIK z klasy I Gimnazjum. Opiekunem samorządu szkolnego jest niezmiennie pani Agnieszka Wypychowicz.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2011 / 2012

    

Dnia 1 września 2011 roku rozpoczęliśmy

Nowy 2011/2012 Rok Szkolny

Uroczystość rozpoczęła się mszą w kościele w Rembertowie, w której nasi uczniowie czynnie uczestniczyli, jako ministranci, wspomagając oprawę muzyczną. Oczywiście nie zabrakło wprowadzenia pocztu sztandarowego naszej szkoły. Po ceremonii w kościele odbyła się oficjalna inauguracja na sali gimnastycznej naszej szkoły. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do klas.